Vaporizery

Co je to vaporizace?

Vaporizace je moderní a zdraví neohrožující přijímání prospěšných látek z léčivých rostlin. Bylina ve žhavící komoře zahřívána tak, aby nehořela a současně uvolnila, odpařila co nejvíc účinných látek v krátké době. Při vaporizaci nevznikají žádné nebezpečné látky jako při hoření resp. kouření. Vaporování umožňuje využít léčivou sílu takřka všech bylin. Každá bylina má jinou optimální teplotu pro vaporizaci. V současnosti je možné využívat přístroje na vaporizaci nejen suchých bylin, ale i rostlinných olejů nebo viskózních koncentrátů.

Většina vaporizérů umožňuje pouze jednoduchou tří stupňovou kontrolu výkonu, u kvalitnějších lze výkon regulovat individuálně po stupních. Plastové vapíky jsou lehčí, ty s kovovým pláštěm jsou zase odolnější vůči nárazům a poškození.

Výhody výkonných stolních vaporizérů

Stolní vaporizéry sice neumožňují použití bez elektrické zásuvky, přesto u nich najdeme především výhody.

- vyšší výkon než u většiny kapesních vaporizérů

- v balení vždy dostatek náhradních dílů

- luxusní příslušenství zpravidla umožňuje také vaporizaci tekutin a olejů

- možnost nastavení libovolné vaporizační teploty

- větší kapacita žhavící komory

Mezi nejlepší stolní vaporizéry patří jednoznačně Volcano Classic, Volcano Digital nebo Plenty od Storz&Bickel a Aromed. Zatímco Volcano je vybaveno plnícími balónky (mimochodem můžete si vytvořit libovolně velké), tak Aromed a Plenty umožňuje přímou vaporizaci. Slušné parametry má i další stolní vaporizér v growshop nabídce, Vapir Rise 2.0 s digitálním displejem. Ten navíc zvládne přímou vaporizaci pro čtyři osoby najednou pomocí hadiček! Všechny výše uvedené stolní vaporizéry zvládají regulaci teploty po jednom stupni.

Kapesní vapíky na vaporizaci olejů a tekutin

Diskrétní kapesní vaporizéry oceníte nejen při cestách a výletech. Jejich hlavní výhodou jsou menší rozměry, skladnost a připravenost k okamžitému použití. Je třeba počítat s tím, že kapesní varianty nemohou mít takový výkon, jako stolní vaporizéry. Samozřejmě že nevdechujete ani nevydechujete kouř, ale jen páru a tak je můžete využít téměř všude. Nejen tam, kde jsou povolené elektronické cigarety.

Regulace výkonu je většinou několikastupňová s přednastavenými teplotami. Skvostnou výjimkou jsou jedny z nejlepších kapesních nebo přenosných vaporizérů Mighty a Crafty od Storz&Bickel nebo G Pen Elite Herbal od Grenco Science, které umožňují výkon regulovat po jednom stupni.

Vaporizéry na extrakty

Nejnovějším hitem je Puffco Peak, stolní přístroj s žhavením jako vaporizér a chlazením jako bong. Narozdíl od běžných vapbongů není vůbec třeba pracovat s otevřeným ohněm. Žhavení keramiky probíhá stejně jako u vaporizérů. Pára není horká díky vodnímu chlazení.

Vaporizaci extraktů umožňují též kapesní vaporizéry Puffco Plus a G Pen Dual Quartz. Další možností pro užívání bylinných extraktů jsou jiné dabovací přístoje.

Při používání vaporizérů dodržujte pokyny výrobce. Nesahejte na žhavící součástky dokud nevychladnou. Nedávejte do žhavících komor materiál v jiném skupenství, než doporučuje výrobce. Vaporizéry jsou citlivá zařízení, chraňte je před otřesy, nárazy, používáním nezpůsobilými osobami včetně dětí.

Nejprodávanější

Crafty+ kapesní vaporizér Volcano
8 249 Kč

Moderní a spolehlivý vaporizér Crafty. Snadná obsluha pomocí jednoho tlačítka a aplikace v smartphonu. Nejmenší a nejlehčí kapesní vaporizér od výrobců Volcano. O 20% větší...

Kód: 61192
Mighty+ kapesní vaporizér Volcano
9 999 Kč

Mocnější než dříve, to je vaporizér Mighty+. Těšte se na nejednu inovaci > keramická komora, optimalizovaný čas ohřevu, žebrování pro vzpřímené stání, praktičtější...

Kód: 62283
vaporizer volcano classic gold.png
12 999 Kč

Limitovaná edice vaporizéru Volcano Classic - Gold Edition!

Kód: 62286
Vaporizér Volcano Classic Onyx Edition
9 499 Kč

Dlouhodobě oblíbený stolní vaporizér Volcano Classic s Easy Valve Setem - nyní v novém kabátě - Onyx Edition! Skvělá volba pro pravidelnou aromaterapii.

Kód: 62289
Vaporizér Volcano Classic + Easy Valve Set
9 499 Kč

Vaporizér Volcano Classic + Easy Valve Set

Kód: 62292
Vaporizér Volcano Hybrid
14 999 Kč

Ultimátní stolní vaporizér Volcano Hybrid nabízí oproti svým předchůdcům Classic a Digit možnost inhalace výparů jak přes TubeSystem, tak přes balón. Ovládání přes aplikaci...

Kód: 62295
Vaporizér Volcano Hybrid Onyx Edition
14 999 Kč

Ultimátní stolní vaporizér Volcano Hybrid přichází v novém Onyx kabátě! Oproti svým předchůdcům Classic a Digit nabízí tento Hybrid možnost inhalace výparů jak přes TubeSystem,...

Kód: 62298
7 položek celkem
Používáme ověření věku Adulto
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.